„A fiatalság nem életkor, inkább lelkiállapot: akaraterő, képzelőerő, heves érzelmek, a bátorság uralma a gyávaság fölött, amikor a kalandvágy legyőzi a kényelemszeretetet. Attól még nem öreg valaki, hogy megélt valahány évet. Öregedni annyi, mint lemondani az álmainkról. Az évek ráncossá teszik a bőrt, a lelkesedés hiánya pedig a lelket.”
(Radha Soami)
„Akárki, aki abbahagyja a tanulást, öreg, legyen bár húsz vagy nyolcvan éves. Akárki, aki folyamatosan tanul, fiatal marad.”
(Henry Ford)
„Ha valaki ifjúkorában szánja rá magát a tanulásra, akkor a jövője fényes lesz, mint a kelő nap, ha férfikorában mélyül el a tanulmányokban, az leginkább a delelőjén álló naphoz hasonlatos, ha pedig öregkorában tanul, az olyan, mint a gyertyafény.”
(kínai bölcsesség)
„Ha az ember nem próbál tanulni, úgy öregszik meg, mint az ökör. Mert bár a teste fejlődik, a bölcsessége nem fejlődik vele.”
(Buddha)
„Hol van a fiatalság forrása? Hol rejlik Arany Aphrodité, akit annyira keresnek a soha el nem hervadó szépség után vágyódó halandók? Nem a testben, amely elhasználódik az élet törvényének megfelelően, nem is az érzelmekben, ahol az érzékelés utáni vágy tombol, sem az olyan elmében, amely mindig újabb ismeretekre éhes.
A forrás, amelyet keresünk, saját szellemünkben van, ami – mivel kortalan – állandóan táplál az éltető energiával és lehetővé teszi, hogy az időt uralva tanuljunk a múltból és bízzunk a jövőben. Ebből, ami bennünk örök, ebből a rejtett forrásból ered a fiatalság, amelyet Arany Aphroditénak nevezünk...”
(Delia Steinberg Guzmán)
„A fiatalság mércéje nem az életkor, hanem a szellem és a lélek állapota: az akarat- és képzelőerő, az érzelmek intenzitása, a jókedv és a kalandvágy győzelme a lustaságon.”
(Albert Schweitzer)
„Az élet apró, mellékes feladatai öregítenek legfurfangosabban. A szöszmötölés, a mindennapok szertartásainak fölösleges bonyodalmai, a leszakadt gombok felett érzett bosszúság, az idejében el nem küldött levelek gondja, a csomagolás útközben. Az ember nemcsak dramatikusan öregszik, lengő fehér fürtökkel és meszes erekkel, nem. Az ember akkor is idő előtt öregszik, ha a szennyes nem fér egy hét múltán málhádba, holott egy hét előtt, vasalt állapotban, még pompásan elfért. Utazz könnyen, mint a madarak. Így messzebb jutsz és fiatal maradsz.”
(Márai Sándor)
„Amikor a természet megújhodik, megfiatalodik, felüdül, az emberben is új reményeknek, új óhajoknak kellene felbuzogni.”
(Anton Pavlovics Csehov)
„Öt érzékem de friss még,
csudáikat rávésték
sárgöröngyök és paloták,
– úgy lépj elém jelen világ:
most a csoda a mérték.”
(Szécsi Margit)
„Olyan fiatal vagy, mint reményeid, olyan öreg, mint a kétségeid. Olyan fiatal, mint az önbizalmad, olyan öreg, mint félelmed. Fiatal, mint a hited, öreg, mint a csüggedésed. Fiatal vagy, amíg befogadod a szépség, az öröm, a merészség, a nagyság, az ember, a föld és a végtelenség hírnökeit.”
(Albert Schweitzer)
„Igyekezz mosolyogni akkor is, ha egyedül vagy, még a tükör előtt is... Elapadt a lelki erőd, mert vállaidat nyomja az idő-tapasztalat súlya, és ebben nem számít, hogy húsz vagy negyven éves vagy-e. Ha már észrevetted, szabadulj meg ettől a »beszennyeződött« időtől… És ebben mi sem segít jobban, mint visszatérni a gyermekkorhoz, megfiatalodni.”
(Jorge A. Livraga)
„Fiatalon tegyél szert olyasmire, ami kárpótol majd öregségedért.”
(Leonardo da Vinci)
„Ha valaki örökké fiatal, akkor megérti az életkor alapján fiataloknak tekintetteket, és arra törekszik, hogy átadja nekik belső erejének tüzét.”
(Delia Steinberg Guzmán)
„Az ember – akár tizenhat éves, akár hatvanhat – csodára szomjazik, elámul a csillagok örökkévalóságán, a gondolatok és a dolgok szépségén: nem fél a kockázattól, gyermeki kíváncsisággal várja, mi lesz holnap, szabadon örül mindennek.”
(Albert Schweitzer)
„Álmaink vezessenek bennünket… Az álmok emelnek, szárnyakat adnak életünknek… akinek álmai vannak, az soha nem lehet kicsi. Nem számít életkorunk, a ránk nehezedő évek száma, csak a fiatal szív és fiatal lélek számít.”
(Delia Steinberg Guzmán)